ibcsGate – system bramek RFID

bramki RFID ibcsGateRozwiązanie ibcsGate umożliwia weryfikację osób bądź produktów przychodzących/wychodzących bez potrzeby fizycznego ich kontrolowania lub liczenia. Kiedy paleta z towarem przejedzie przez bramkę RFID, system jest w stanie potwierdzić w ciągu kilku sekund ilość umieszczonych na niej produktów i przesłać te dane na serwer. Kiedy człowiek przejdzie przez bramkę system może zarejestrować jego wejście lub wyjście. Bramka RFID jest w pełni automatyczna, nie wymaga żadnej akcji ani od człowieka przechodzącego przez bramkę, ani od administratora. Może zostać zamontowana w dowolnym miejscu ciągu komunikacyjnego, gdzie chcemy kontrolować i identyfikować przepływ produktów lub ludzi oraz alarmować w przypadku nieuprawnionego przejścia bądź wynoszenia zasobów.

Korzyści rozwiązania ibcsGate:

  • szybka identyfikacja i rejestracja zasobów ludzkich i materialnych,
  • automatyczna kontrola przemieszczania się zasobów (track&trace),
  • śledzenie produktów, opakowań, palet, kontenerów w łańcuchu dostaw,
  • weryfikacja produktów bez potrzeby fizycznego kontrolowania i liczenia,
  • ochrona majątku przed kradzieżą,
  • odczyt wielu produktów w tym samym czasie.
Widok bramki RFID z czytnikami i antenami na prawym ramieniu
zabudowna bramka RFID dla osób
czytnik i anteny RFID Zebra Technologies
górna część bramki RFID

Rodzaje bramek RFID:

ibcsGate_bramki_RFID

Zebra Technologies logoBramki RFID są oparte na konstrukcji scenicznej. Występują w trzech rozmiarach: dla ludzi, wózków oraz palet (lub innych dużych towarów). Istnieje możliwość dopasowania wymiaru, jak i również estetyki rozwiązania do potrzeb klienta. Bramka wyposażona jest w czytnik i anteny RFID Zebra Technologies oraz elementy zarządzające, komunikacyjne i sygnalizacyjne. Bramka jest mobilna i można ją swobodnie przemieszczać, wymaga jedynie źródła zasilania. Komunikacja z bramką odbywa się z wykorzystaniem standardu GSM (ewentualnie Ethernet).

 

Przykład zastosowania rozwiązania ibcsGate

Zobacz jak Elis Textile Service, który świadczy kompleksowe usługi w zakresie wynajmu i serwisu tekstyliów dla każdego rodzaju działalności, wykorzystał nasze rozwiązanie ibcsGate do stworzenia inteligentnego systemu kontroli obiegu odzieży pracowników.

Pobierz informacje o ibcsGate